İşbirliği Projeleri

iş birliği

Ege Vizyon Akademi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Ltd. Şti ve Orweld Elektrot Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0033-3 Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Orweld Elektrot Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0033-3 Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Orweld Elektrot Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yukarıda belirtilen branşlarda faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Üretici Firma (MYK) teşvikleri kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Orweld Elektrot Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve TÜRK AK’tan akredite, MYK tarafından yetkilendirilmiş Ege Vizyon Akademi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Ltd. Şti ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Ege Vizyon Akademi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve 6 dilde üretilebilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi
Başvuru için;
www.egevizyonakademi.com.tr/
0232 484 4 494